αύξηση ιπποδύναμης

Πώς να κάνουμε τούμπανο το εργαλείο αφου πρώτα το κάνουμε να δουλέψει!!!
sostir1978
Posts: 24
Joined: Tue Apr 25, 2017 7:52 pm

αύξηση ιπποδύναμης

Post by sostir1978 »

Σύντροχοι και σύντροφοι γεια σας και πάλι!μετά από 452.000 απροβλημάτιστα χιλιόμετρα με το νιβα μου ήρθε η ώρα να ψαχτώ λίγο από θέμα κινητήρα.Μετά από πολλές ώρες διαδικτυακής αναζήτησης,ανακάλυψα έναν Ούγγρο που σκαλίζει το μοτέρ του νιβα με αξιοπρόσεχτα κατ εμέ αποτελέσματα.Με μια ολική ανακατασκευή του μοτέρ μου δίνει 110 με 120 άλογα και το κόστος της ανακατασκευής ανέρχεται στα 2000 ευρώ.το όνομα αυτού είναι PETER HAVASSY και ασχολείται επαγγελματικά με τους αγώνες με νιβα.ό[ποιος γνωρίζει κάτι ας με διαφωτίσει.ευχαριστώ.
User avatar
kostas
Posts: 474
Joined: Thu Apr 06, 2017 2:21 pm

Re: αύξηση ιπποδύναμης

Post by kostas »

Η ανακατασκευή 2000 ευρώ το κατέβασε στείλε-πάρε ξαναβαλε ...
μόνο για ξέπλυμα χρημάτων θα το έκανα!
το 452.000 απροβληματιστα χιλιόμετρα μου άρεσε :lol: :lol: :lol: :lol:

αυτή η ανακατασκευή γίνεται και εδώ....
Οδηγώ και σε σκέφτομαι!
http://nivaclubhellas.blogspot.gr/
Image
sostir1978
Posts: 24
Joined: Tue Apr 25, 2017 7:52 pm

Re: αύξηση ιπποδύναμης

Post by sostir1978 »

Εδώ πού;δεν πιστευω να λες για 2.0 cc.με τετοια τέλη κυκλοφορίας!ο Ούγγρος με διαβεβαίωσε στα ιδια κυβικά.Απλά με διπλά weber και κάτι άλλα που δεν τα γνωρίζω!αν θες σου προωθώ το mail που μου έστειλε!Αυτά.
User avatar
kostas
Posts: 474
Joined: Thu Apr 06, 2017 2:21 pm

Re: αύξηση ιπποδύναμης

Post by kostas »

Μετατροπή σε 2000 ο ίδιος κινητήρας με ειδικό κιτ από Ρωσία για αυτή την δουλειά δοκιμασμένο από αρκετά μελη χωρίς αύξηση κατανάλωσης και χωρίς δη^%(%(%) καθώς δεν φαίνεται οπτικά εξωτερικά κάποια διαφορά.

Image
Οδηγώ και σε σκέφτομαι!
http://nivaclubhellas.blogspot.gr/
Image
User avatar
panstath_fokea
Posts: 111
Joined: Thu Apr 06, 2017 2:54 pm

Re: αύξηση ιπποδύναμης

Post by panstath_fokea »

Τι διπλά weber και τριχες κατσαρές. Είμαι ένας από αυτούς που αναβάθμισα στο γνωστό συνεργείο που αναφέρεται ο κουμπάρος μου ο Κώστας το προηγούμενο niva μου το οποίο και δυναμομετρήθηκε ... τότε. Ένα θα σου πω. Άλλο αυτοκίνητο. Δύναμη και ροπή από χαμηλά και ταξίδευε ακούραστα και πιο οικονομικά. Άξιζε 1000% το κόστος της μετατροπής. Τόσο πολύ το μετάνιωσα που το έδωσα και ξαναπήρα niva. ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΟΥΜΕ ΠΜ ΓΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
sostir1978
Posts: 24
Joined: Tue Apr 25, 2017 7:52 pm

Re: αύξηση ιπποδύναμης

Post by sostir1978 »

Ευχαριστώ πολύ Panstathfokea.Το μόνο που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής:η ανακατασκευή είναι εγγυημένη;γιατί φαντάσου το νιβα μου είναι μοντέλο του 92 με 452.000 χμ και τα 250.000 με αέριο.όχι ότι έχει πάθει κάτι,μόνο κάτι λαδάκια τσιμπάει αλλα πιστεύω ότι κάποια στιγμή θα παραδώσει πνεύμα και θέλω να το προλάβω.στείλε μου αν μπορείς σε πμ το τηλ σου να σε πάρω αν δεν υπάρχειπρόβλημα για κάποιες πληροφορίες.Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)
User avatar
panstath_fokea
Posts: 111
Joined: Thu Apr 06, 2017 2:54 pm

Re: αύξηση ιπποδύναμης

Post by panstath_fokea »

Το αν είναι ή δεν είναι εγγυημένη μια τέτοια μετατροπή για την κατάσταση του κινητήρα σου αυτό δεν θα στο πω εγώ. Αυτό μπορεί να στο πει αυτός που θα την αναλάβει. Εγώ σου μετέφερα την εμπειρία μου από αυτό που έκανα εγώ στο δικό μου. Τώρα εάν θες περισσότερες και πιο υπεύθυνες κουβέντες μπορείς να καλέσεις στο τηλέφωνο που θα σου στείλω σε πμ. Καλή επιτυχία σε ότι αποφασίσεις.
alfaka
Posts: 45
Joined: Sun Jul 16, 2017 1:14 am

Re: αύξηση ιπποδύναμης

Post by alfaka »

sostir1978 wrote: Thu Feb 08, 2018 11:49 am Εδώ πού;δεν πιστευω να λες για 2.0 cc.με τετοια τέλη κυκλοφορίας!ο Ούγγρος με διαβεβαίωσε στα ιδια κυβικά.Απλά με διπλά weber και κάτι άλλα που δεν τα γνωρίζω!αν θες σου προωθώ το mail που μου έστειλε!Αυτά.
!!2οοο Ευρώ για διπλά βέμπερ; και τι άλλο; είμαι περίεργος να μάθω, γιατι μου μυρίζουν αφ' ενός <<τώρα που σε βρήκα θα σ' αρμέξω>>, αφ' ετέρου οι 110-120 ίπποι με χαρακτηριστικά λειτουργίας αγωνιστικά και ανάλογη κατανάλωση!! αν θέλεις στείλε μου το μήνυμά του -ημαίηλ με προσ μήνυμα, ή δημοσίευσέ το άν δεν έχεις πρόβλημα.
Hero
Posts: 9
Joined: Sun Dec 24, 2017 11:30 am

Re: αύξηση ιπποδύναμης

Post by Hero »

το κιτ κατέβηκε τιμή

https://www.ladamoscow.com/product-page ... 4-niva-4x4


μπορω να εχω πληροφ για το συνεργείο κ εγω? ευχαριστω
User avatar
kostas
Posts: 474
Joined: Thu Apr 06, 2017 2:21 pm

Re: αύξηση ιπποδύναμης

Post by kostas »

Image
Οδηγώ και σε σκέφτομαι!
http://nivaclubhellas.blogspot.gr/
Image
Post Reply