Πρόβλημα σε καντράν η γείωση;

Τα λέμε ολα για να μην τα βάψουμε μπλέ !!
Χάλασε? Το χάλασαν? εε εδώ!
Απάντηση
ΔΗΜΗΤΡΗΣ NIVA

Πρόβλημα σε καντράν η γείωση;

Δημοσίευση από ΔΗΜΗΤΡΗΣ NIVA » Τρί Δεκ 12, 2017 5:03 pm

Το έχω κολλήσει 2 φόρες για τους δείκτες βενζίνας και θερμοκρασίας,όταν ανάβω τα φώτα και πατάω την αντίσταση στο τζάμι ανάβει στο καντράν το λαμπάκι της μεγάλης σκάλας,το πίσω φως ομίχλης,σηκώνονται και η δείκτες της βενζίνας και θερμοκρασίας που δεν δουλεύουν κανονικά,θέλω να ρωτήσω θέλει πάλι κόλλημα το καντράν η είναι κάποια γείωση;

Iason_G

Re: Πρόβλημα σε καντράν η γείωση;

Δημοσίευση από Iason_G » Τρί Δεκ 12, 2017 8:48 pm

Το έχω και εγώ αυτό το πρόβλημα, ξεκίνησαμε να δούμε τα σωματα αν εκανε καποιο βραχυκύκλωμα, μετα αλλάξαμε όλα τα καμένα λαμπάκια κλπ του καντράν και μαζευτηκε, μετα την τελευταια επισκεψη δεν μου το χει ξανακάνει. αν εχει καποιος περισσότερα Info Καλοδεχούμενα

Άβαταρ μέλους
kostas

Δημοσίευση από kostas » Τετ Δεκ 13, 2017 7:03 am

Δες διόδους και αντιστάσεις.

Εικόνα
Οδηγώ και σε σκέφτομαι!
http://nivaclubhellas.blogspot.gr/
Εικόνα

ΔΗΜΗΤΡΗΣ NIVA

Δημοσίευση από ΔΗΜΗΤΡΗΣ NIVA » Σάβ Δεκ 16, 2017 9:07 pm

Τελικά το καντράν ήταν,και επίσης μου έκανε και κάτι που δεν το ανέφερα πιο πριν,όταν άναβα τα φώτα και ήταν συνδεδεμένο στη φύσα το κουμπί της αντίστασής μου έκαιγε την 8η ασφάλεια,αν ξεκούμπωνα το κουμπί όλα καλά,κάποιος έξυπνος ηλεκτρολόγος είχε βάλει 25Α ασφάλεια εκεί,αυτοί δεν την έκαιγε,αν έβαζες 8Α που είναι κανονικά την έκαιγε,και όλα αυτά γινόντουσαν από το καντράν,τώρα που κωλύθηκε όλα καλά. :)

Απάντηση