Ταπες νερου κορμου μηχανης

Οτι αφήνεις σε αφήνει!!
Το φροντίζουμε για να πας πάει!
Post Reply
Alex.Kou
Posts: 8
Joined: Thu Apr 13, 2017 8:04 pm

Ταπες νερου κορμου μηχανης

Post by Alex.Kou »

Γεια σας...ηθελα να ρωτησω ανξερει κανενας ποσες τετοιες ταπες υπαρχουν επανω στην μηχανη...εχω αλλαξει 2 μεσα σε μια εβδομαδα και πανω που λεω παει αυτο ηταν σημερα παλι εντοπιζω διαρροη σε μια τριτη ταπα κατω απο την πολλαπλη....
Alex.Kou
Posts: 8
Joined: Thu Apr 13, 2017 8:04 pm

Re: Ταπες νερου κορμου μηχανης

Post by Alex.Kou »

https://postimg.org/image/hdygccsch/
Οσο με πληγωνεις τοσο με πορωνεις.....
Και το καλυτερο ηταν οτι μετα απο τοσο κοπο θα ηταν αμαρτια να μην κανω ενα τσεκ και την μιζα μιας που αν χαλασει θα πρεπει να ξαναβγουν ολα... Για να μην τα πολυλογω η μιζα δεν θα με πηγαινε ουτε μηνα....εκτος απο τα καρβουνακια ειχε και σπασμενο και τον δορυφορο... το αποτελεσμα ηταν να παραγγειλω καινουρια μιζα... η αντιπροσωπια μου ειπε 170 καινουριο γνησιο και ειχε ακομα εναν ρωσικο ημητασιον με 80... τελικα παραγγειλα απο αλλου εναν ιταλικο με 130...ιδωμεν.........
User avatar
kostas
Posts: 474
Joined: Thu Apr 06, 2017 2:21 pm

Re: Ταπες νερου κορμου μηχανης

Post by kostas »

αυτό με τις τάπες δεν το είχα ακούσει πότε να συμβαίνει! μήπως θέλει καθάρισμα το κύκλωμα ψύξης του κορμού και δεν κυκλοφορούσε καλά το παραφλου? (βάζεις πάντα παραφλου?) από θερμοκρασίες πως πας? το συμπληρωματικο δοχείο είναι καθαρό η έχει γίνει καφέ? Για τις τιμές αν θελήσεις κάτι άλλο από Αθήνα υπάρχουν και καλύτερες.
Οδηγώ και σε σκέφτομαι!
http://nivaclubhellas.blogspot.gr/
Image
Alex.Kou
Posts: 8
Joined: Thu Apr 13, 2017 8:04 pm

Re: Ταπες νερου κορμου μηχανης

Post by Alex.Kou »

Το ειχα παρει μεταχειρισμενο απο ενα παππου που ειχε να το κυκλοφορισει πανω απο 7 χρονια...εχει μονο 30.000 χλμ...οταν ανοιξα για πρωτη φορα το ψυγειο ηταν μονο νερο με σκουρια...τα εχω αλλαξει ολα απο το συστημα ψυξης εκτος απο το ψυγειο που λειτουργει κανονικα...η θερμοκρασια μου ειναι στους 92 βαθμους με το βεντηλερ να παιρνει μπροστα στους 96 βαθμους περιπου. Θα ηθελα να πω επιπλεον οτι υπαρχει ακομα μια ταπα στον κορμο της μηχανης που για να αλλαχτει πρεπει να κατεβει το σασμαν...αυτη η ταπα εχει 2 ευρω μονο οποτε καλο θα ηταν πιστευω οποιοσδηποτε παει για δισκο- πλατο να την αλλαζει και αυτη καλο κακου για παν ενδεχομενο...ιδιως οσοι δεν βαζουν παραφλου επιβαλετε....
Post Reply