Επιλογή 16" ζάντας

Προτάσεις για καινούρια παπά !!
Λουστρίνια, μποτάκια, αθλητικά απόλα έχει ο μπαξές!
Απάντηση
Vaggelis D

Επιλογή 16" ζάντας

Δημοσίευση από Vaggelis D » Παρ Ιαν 26, 2018 1:23 pm

Καλησπέρα στην ομάδα!
Ειμαι κάτοχος niva εδω και ενα τρίμηνο και σκέφτομαι να κανω αγορά μια δεύτερη τετράδα ζάντες καθώς το εργαλείο φοράει τις 15" απο vitara..
Τις ζάντες(ζάντολάστιχα) θα τις εχω αποκλειστικά για βόλτα στο βουνό,η ερώτηση μου ειναι..να κοιτάξω για τις μαμα 16" να κοιτάξω 16" απο vitara,υπάρχουν αλλες 16" που ταιριάζουν?(μιλάμε παντα για σιδερένια ζάντα)

Dulas

Re: Επιλογή 16" ζάντας

Δημοσίευση από Dulas » Παρ Ιαν 26, 2018 3:08 pm

Βαγγέλη με την καλημέρα μου.

Αν θες τη γνώμη μου μιας και ανάφερες για χρήση μόνο βουνό, κοίτα για μαμά, δεν βλέπω το λόγο να ψάχνεσαι σε άλλες, δεν θα τις λυπηθείς και θα με θυμηθείς.

Εγώ φόρεσα πάλι μαμισιες και η χρήση του είναι για βουνό.

Ακόμα δεν μπορώ να χωνέψω την διαφορά σε σχέση με τις 15αρες vitara προς το καλύτερο σε αίσθηση στο χώμα.

Προσωπική γνώμη εκφράζω, μπορεί να είμαι λάθος, αλλα τουλάχιστο έως σήμερα που μαζεύτηκα δεν γυρνάω πίσω στις παλιές για κανένα λόγο.
Μια μέρα θα μας σκεπάσει που θα μας σκεπάσει...το χώμα.
Μέχρι τότε... ΠΑΤΗΣΤΕ ΤΟ

Άβαταρ μέλους
kostas

Δημοσίευση από kostas » Δευ Ιαν 29, 2018 12:41 pm

Vaggelis D έγραψε:
Παρ Ιαν 26, 2018 1:23 pm
Καλησπέρα στην ομάδα!
Ειμαι κάτοχος niva εδω και ενα τρίμηνο και σκέφτομαι να κανω αγορά μια δεύτερη τετράδα ζάντες καθώς το εργαλείο φοράει τις 15" απο vitara..
Τις ζάντες(ζάντολάστιχα) θα τις εχω αποκλειστικά για βόλτα στο βουνό,η ερώτηση μου ειναι..να κοιτάξω για τις μαμα 16" να κοιτάξω 16" απο vitara,υπάρχουν αλλες 16" που ταιριάζουν?(μιλάμε παντα για σιδερένια ζάντα)

μαμά ζάντες είναι μονόδρομος υπάρχουν και αλουμινίου στο σωστό offset αλλά θες καν 500ρικο.
Οδηγώ και σε σκέφτομαι!
http://nivaclubhellas.blogspot.gr/
Εικόνα

Vaggelis D

Δημοσίευση από Vaggelis D » Τετ Ιαν 31, 2018 11:59 am

Ευχαριστώ συντρόφια!
θα προτιμήσω τις μαμα λοιπόν,θα ψάξω και ενα καλο λάστιχο για λάσπη ίσως το Voltyre 175/80 R16 με το αραιό τακούνι και πιστεύω θα είμαι οκ για αρχή.. :D

Απάντηση