προσθήκη στα μπαλάκια

Για να μην είμαστε έξω φρενών !!!
Απάντηση
Dulas

προσθήκη στα μπαλάκια

Δημοσίευση από Dulas » Κυρ Απρ 30, 2017 9:24 pm

Λόγο αλλαγής ελαστικών από τα μαμά σε κάτι λίγο πιο κεφάτο, όπως είναι επόμενο τα λάστιχα βρίσκουν λίγο μπρός πίσω ανάλογα το οδήγημα και το τερέν, και όπως είναι φυσικό πάω για προσθήκες, όχι κάτι τρελό το πολύ 3cm.
H ερώτηση είναι κρίσεως μίας και από Τρίτη Τετάρτη με βλέπω για επίσκεψη σε μηχανουργείο να φτιάξω προσθήκη στα μπαλάκια, η ερώτηση είναι η εξής, από τι υλικό να τις κάνω, και αν είναι φρόνιμο να κάνω προσθήκες και στα επάνω και στα κάτω. Το ρωτάω γιατί βλέπω διάφορες δουλειές που αν δεν κάνω λάθος δεν βάζουν όλοι και πάνω και κάτω.
Μια μέρα θα μας σκεπάσει που θα μας σκεπάσει...το χώμα.
Μέχρι τότε... ΠΑΤΗΣΤΕ ΤΟ

panstath_fokea

Re: προσθήκη στα μπαλάκια

Δημοσίευση από panstath_fokea » Σάβ Μάιος 06, 2017 1:15 pm

Δεν είχα δει την ερώτηση σου.
Υπάρχουν έτοιμες αυτές οι προσθήκες και δεν είναι πολύ ακριβές εάν θέλεις πληροφορίες γράψε και θα σου στείλω πμ.

Dulas

Re: προσθήκη στα μπαλάκια

Δημοσίευση από Dulas » Δευ Μάιος 08, 2017 8:32 pm

Πατριώτη αν είναι εύκολο στείλε μου ένα link κάτι, γιατί έκανα δοκιμή με teflon και δεν μπορώ να πω ότι μου γεμίζει το μάτι. :?

Παρεπιπτόντως είχα μπαλάκι έτοιμο να με πουλήσει και στο μάτι δεν του φαινόταν καθόλου το ρημάδι. :evil:

Σε γενικές γραμμές το Σάββατο έφαγα ένα μανίκι ΝΑ με το συμπάθιο αλλά χαλάλι του ευλογημένου. :D

Πίσω μπήκαν 5cm από τα οποία στο τέλος είδα τα 3cm και μπροστά 3cm τα οποία είδα για κάποιο λόγο 3cm.

Τα 2cm που χάθηκαν στη μετάφραση πίσω θα μπω στη διαδικασία μία μέρα να είμαι λάσκα να του φορέσω και τα παλιά λάστιχα από κάτω μπας και τα συμπληρώσει.

A και οι ριμάδες για βίδες αν και πέρασα από Μαρκόπουλο, Παιανία, Γλυκα νερά... δεν υπήρχαν σε 10.9 ούτε για φωτογραφία.
Μια μέρα θα μας σκεπάσει που θα μας σκεπάσει...το χώμα.
Μέχρι τότε... ΠΑΤΗΣΤΕ ΤΟ

Απάντηση