Νέο Niva?

Συντονιστής: Moderators

κι ομως!!!!!!!!!

Δημοσίευσηαπό akela την Τετ 25 Απρ, 2007 12:55 pm

το καινουριο νιβα το ειδα με τα ματια μου στον πειραια πριν λιγο καιρο.
ηταν με πινακιδες διπλωματικου σωματος.αραγε η λαντα ελλας δεν γνωριζη οτι υπαρχει το αυτοκινητο στην ελλαδα.
HASTA SIEMPRE........
akela
Site Admin
Site Admin

Δημοσ.: 12
Εγγραφη: Παρ 23 Μαρ, 2007 2:57 pm
Τοποθεσια: ΤΑΥΓΕΤΟΣ

Δημοσίευσηαπό tsep την Τετ 25 Απρ, 2007 1:08 pm

οταν εννοεις καινουργιο Niva ....
αληθεια πιο εννοεις?
Άβαταρ μέλους
tsep
Moderator

Δημοσ.: 3972
Εγγραφη: Δευτ 19 Σεπ, 2005 6:08 pm
Τοποθεσια: Mosxato

Δημοσίευσηαπό heroicentaur την Τετ 25 Απρ, 2007 1:53 pm

Tης CHEVROLET μηπως θελεις να πεις? Κ εγω εχω δει δυο στην Συγγρου
Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
heroicentaur
Site Admin
Site Admin

Δημοσ.: 192
Εγγραφη: Τρί 17 Απρ, 2007 10:38 am

Δημοσίευσηαπό nikos_ την Τετ 25 Απρ, 2007 2:26 pm

Από την πολύ θέληση να το δούμε σύντροφοι έχουμε παραισθήσεις.
:roll: :roll: :roll: :roll: Δεν μπορώ να το εξηγήσω διαφορετικά. :D
Nikos_Patra
Lada Niva
Άβαταρ μέλους
nikos_
Site Admin
Site Admin

Δημοσ.: 309
Εγγραφη: Τετ 22 Νοέμ, 2006 8:20 pm
Τοποθεσια: ΠΑΤΡΑ

Δημοσίευσηαπό xorhe την Παρ 04 Μάιος, 2007 8:30 pm

Έχω την εντύπωση οτι σταμάτησε η συνεργασία με την Αμερικάνικη εταιρία (έξω απο εμάς). Για εμένα είναι θετικό που δεν θα δω το αυτοκίνητο μας να γίνεται σιγα σιγα ένα της σειράς.
ΔΑΣΟΠΟΝΟΙ ΤΗΣ ΟΥΤΟΠΙΑΣ
Άβαταρ μέλους
xorhe
Site Admin
Site Admin

Δημοσ.: 371
Εγγραφη: Κυρ 25 Ιουν, 2006 6:49 pm
Τοποθεσια: ΡΕΘΥΜΝΟ

Δημοσίευσηαπό marge την Σάβ 05 Μάιος, 2007 9:27 am

Προχθές ήμουν στη μαμά Lada (Λεωφ.Αθηνών), μέσα στην συζήτηση για το καινούργιο χρώμα, το οποίο θα φοράει και το θρυλικό μου!!! ρώτησα για το Chevy, η απάντηση ήταν αρνητική, δεν θα εισαχθεί στην Ελλάδα επίσημα από την μαμά Lada, αυτό που σε μερικούς μήνες θα κυκλοφορούν και με δελεαστική τιμή (μοντέλο υπάρχει ήδη στη μαμά), είναι το KALINA.
Πληροφορίες από την μαμά ως προς την ανάμειξη ξένων εταιρειών στην Ρώσσικη μαμά Lada, φωτογράφησαν χωρίς να είναι απόλυτα σίγουρο μια προσπάθεια της GM, θα δείξει το μέλλον.
Στην Ελλάδα έχουν κάνει την εμφάνισή (όχι αντιπροσωπεία) τους, μοντέλα που μοιάζουν καταπληκτικά στο Chevy, της ίδιας της Chevrolet και της Lexus.
21214-151-20 NIVA/EURO IV ESCAPE Blue 440

ΑΝΔΡΩΝ ΕΠΙΦΑΝΩΝ, ΠΑΣΑ ΓΗ ΤΑΦΟΣ.

iMac G5 20"/2.1/2.5GB/250GB/SD/AP/BT/ Mac OS X 10.5.8 (9L30)

Δεν διαβάζω greekglish!!!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
marge
Site Admin
Site Admin

Δημοσ.: 704
Εγγραφη: Τρί 24 Απρ, 2007 11:38 pm
Τοποθεσια: Σαλαμίνα

Δημοσίευσηαπό S.ANASTASIOY την Σάβ 05 Μάιος, 2007 10:45 am

xorhe έγραψε:Έχω την εντύπωση οτι σταμάτησε η συνεργασία με την Αμερικάνικη εταιρία (έξω απο εμάς).

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
S.ANASTASIOY
Site Admin
Site Admin

Δημοσ.: 106
Εγγραφη: Τρί 06 Μαρ, 2007 11:44 pm
Τοποθεσια: ΑΘΗΝΑ -ΗΡΩΙΚΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ

Νέο Niva?

Δημοσίευσηαπό Yannis την Τρί 15 Απρ, 2008 9:54 pm

Καταρχήν να ξεκαθαρίσουμε ότι δεν αναφερόμαστε στο Chevy Niva (VAZ 2123).

Σύμφωνα με το (αρκετά έγκυρο) blog του http://www.ladavaz.be.tc φαίνεται να υπάρχει μια κινητικότητα σε σχέση με την παρουσίαση εκσυγρονισμένης έκδοσης (face lift?) του Niva μας. Ακόμα δεν υπάρχουν διαθέσιμες φωτό ενώ αν είναι αλήθεια η παραγωγή του θα αρχίσει κιόλας από τον καινούργιο χρόνο.

Από τα μέχρι τώρα γνωστά είναι η κατάργηση του πίσω άκαμπτου άξονα και η αντικατάστασή του με πιο "σύγχρονη" λύση, καθώς και άλλες περιφερειακές αλλαγές. Αναφέρεται ότι ένα πρωτότυπο εχει κατασκευαστεί από τα τέλη του Μάρτη και άλλα τέσσερα θα κατασκευαστούν εντός του μήνα.

Η επίσημη προς το παρόν ονομασία του project είναι Lada 4x4 M (M από το λατινογενές "μοντέρνο". Επίσης ας μην ξεχνάμε ότι η επίσημη ονομασία Niva δε χρησιμοποιείται πλέον από τη Lada).
Άβαταρ μέλους
Yannis
Site Admin
Site Admin

Δημοσ.: 338
Εγγραφη: Πέμ 08 Δεκ, 2005 1:48 pm

Δημοσίευσηαπό Dk την Τετ 16 Απρ, 2008 9:32 am

Μακάρι να είναι σωστή η πληροφορία σου. Πιστεύω ότι η αλλαγή αυτή μπορεί να αλλάξει κάπως το σκηνικό Αρκεί να υπάρξει βελτίωση και σε άλλους τομείς ώστε να παρουσιαστεί ένα συνολικά αναβαθμισμένο αυτοκίνητο. Κράτα μας ενήμερους και ειδικά αν βρεις καμία φωτό βάλε καμμία να πάρουμε μια γεύση...
DIMIS
Άβαταρ μέλους
Dk
Site Admin
Site Admin

Δημοσ.: 126
Εγγραφη: Τετ 30 Ιαν, 2008 4:34 pm

Re: Νέο Niva?

Δημοσίευσηαπό gtsit την Τετ 16 Απρ, 2008 11:52 am

Yannis έγραψε:Καταρχήν να ξεκαθαρίσουμε ότι δεν αναφερόμαστε στο Chevy Niva (VAZ 2123).

Σύμφωνα με το (αρκετά έγκυρο) blog του http://www.ladavaz.be.tc φαίνεται να υπάρχει μια κινητικότητα σε σχέση με την παρουσίαση εκσυγρονισμένης έκδοσης (face lift?) του Niva μας. Ακόμα δεν υπάρχουν διαθέσιμες φωτό ενώ αν είναι αλήθεια η παραγωγή του θα αρχίσει κιόλας από τον καινούργιο χρόνο.

Από τα μέχρι τώρα γνωστά είναι η κατάργηση του πίσω άκαμπτου άξονα και η αντικατάστασή του με πιο "σύγχρονη" λύση, καθώς και άλλες περιφερειακές αλλαγές. Αναφέρεται ότι ένα πρωτότυπο εχει κατασκευαστεί από τα τέλη του Μάρτη και άλλα τέσσερα θα κατασκευαστούν εντός του μήνα.

Η επίσημη προς το παρόν ονομασία του project είναι Lada 4x4 M (M από το λατινογενές "μοντέρνο". Επίσης ας μην ξεχνάμε ότι η επίσημη ονομασία Niva δε χρησιμοποιείται πλέον από τη Lada).

Πάει ο πίσω άξονας??? Τουλάχιστον αν υπάρξει βελτίωση στην ποιότητα των ανταλλακτικών και αν πολλά από αυτά κάνουν και για το σημερινό NIVA (πράγμα πολύ πιθανό σε τέτοιες περιπτώσεις) τότε είναι πολύ χαρμόσηνο το νέο. Αλλά η κατάργηση του πίσω άξονα προσωπικά με πονάει......
Άβαταρ μέλους
gtsit

Δημοσ.: 514
Εγγραφη: Δευτ 21 Μαρ, 2005 1:02 pm

Δημοσίευσηαπό Dk την Τετ 16 Απρ, 2008 2:07 pm

Παιδιά, ο δρόμος της εξέλιξης απαιτεί θυσίες... Δυστυχώς ή ευτυχώς...
DIMIS
Άβαταρ μέλους
Dk
Site Admin
Site Admin

Δημοσ.: 126
Εγγραφη: Τετ 30 Ιαν, 2008 4:34 pm

Δημοσίευσηαπό tsep την Τετ 16 Απρ, 2008 2:38 pm

ε οχι και εξελιξη η καταργιση του πισω αξονα....

απλα θυσιαζεται για λογους ανεσης και καλυτερης οδικης συμπεριφορας στην ασφαλτο....
βλεπεις σχεδον ολα τα 4χ4 εχουν σταματησει να εχουν καθαρα χωματινο χαρακτηρα μιας και οι πλειοψηφια των αγοραστων θα κανει πολυ λιγα χιλιομετρα στο χωμα

το niva ειναι απο τα πολυ λιγα( το μονο στην κατηγορια του) που θα του βαλεις 4 λαστιχα και θα σε παει σχεδον παντου

δειτε και τον πινακα με τα τεχνικα χαρακτηριστικα μαμα και φτιαγμενων 4χ4 αυτοκινητων και θα καταλαβεται τι λεω
http://www.tetrakinisimag.gr/rti.htm
Άβαταρ μέλους
tsep
Moderator

Δημοσ.: 3972
Εγγραφη: Δευτ 19 Σεπ, 2005 6:08 pm
Τοποθεσια: Mosxato

Δημοσίευσηαπό xristost την Τετ 16 Απρ, 2008 4:14 pm

Για να σας φτιάξω τώρα λιγάκι…….. σας βάζω μια τζούρα από το νέο νιβα (Lada 4x4 M ) από φοτο που μου έστειλε ο Σύντροφος ???? από την Ρωσία!!
Εικόνα
NIBA И СУХОЙ ХЛЕБ !
ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΑΣΦΑΛΤΟΥ!!!
Εικόνα
(OFD F-130)
Άβαταρ μέλους
xristost
Moderator

Δημοσ.: 4156
Εγγραφη: Δευτ 22 Νοέμ, 2004 9:14 pm
Τοποθεσια: ζεφυρι

Δημοσίευσηαπό xristost την Τετ 16 Απρ, 2008 4:37 pm

Εμ!!! βλέπεις Δημήτρη ……… οι κανονισμοί της ευρ. Ένωσης…… :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
NIBA И СУХОЙ ХЛЕБ !
ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΑΣΦΑΛΤΟΥ!!!
Εικόνα
(OFD F-130)
Άβαταρ μέλους
xristost
Moderator

Δημοσ.: 4156
Εγγραφη: Δευτ 22 Νοέμ, 2004 9:14 pm
Τοποθεσια: ζεφυρι

Δημοσίευσηαπό kostas την Τετ 16 Απρ, 2008 5:32 pm

Νεοι υποψηφιοι Συντροφοι μηπως πρεπει να αγορασετε το σημερινο μοντελο γιατι η φατσα του δεν μου αρεσει :D :D :D
Οδηγώ και σε σκέφτομαι!
Άβαταρ μέλους
kostas
Site Admin
Site Admin

Δημοσ.: 806
Εγγραφη: Παρ 22 Σεπ, 2006 4:48 pm
Τοποθεσια: Ν.ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ

Επόμενο

Επιστροφή στην Γενικές ειδήσεις αυτοκινήτων Niva και όχι μόνο

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης